Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Ucuz Kedi Maması

Ucuz Kedi Maması
17 views
19 Haziran 2023 - 14:16

Kedi maması alırken dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Örneğin kedinizin yaşına uygun bir mama seçmeniz gerekmektedir. Aksi halde kedinin ihtiyaç duyduğu temel besin maddeleri almasını sağlayamazsınız ve bu da kedinizin kısa süre içerisinde hastalanmasına neden olur. Yani yavru bir kedi için tercih edeceğiniz mama ile yetişkin bir kedi için tercih edeceğiniz mamanın içeriği aynı değildir ve bunun bilincinde olarak hareket etmeniz gerekir.

 Buna benzer şekilde özel bir sağlık durumu olan bir kediye sahipseniz normal kediler için kullanılan bir mamayı kediniz için tercih etmeniz kedinizin sağlık problemi ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Ayrıca kediler için yaş ve kuru mama seçenekleri bulunmaktadır ve bu seçenekler arasında uygun olanı da veterineriniz ile belirleyerek satın almanız gerekmektedir. En kaliteli ve en ucuz kedi maması için petshoplar ve internette yer alan siteleri inceleyip karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kedi Kumu

Kedi kumu, kedilerin tuvalet ihtiyaçları için mutlaka edinilmesi gereken bir üründür. Kediler tuvalet eğitimini daha yavruyken alırlar ve bu süreçten sonra tuvaletlerini yaptıktan sonra kum ile üstünü kapatmayı öğrenirler. Kedi kumu için kullanılan maddenin türü de oldukça önemlidir. Kedinin tuvaletini yaptığı yeri kolaylıkla ayırt edebilmesi için çabuk topaklanan kumların tercih edilmesi gerekir. Böylelikle kirli kum temiz kumdan rahatça ayırt edilir ve kedi için hijyenik bir ortam sağlanır.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

van haber

1xbet