Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

CHP Bursa’da hüzünlü bayramlaşma

CHP Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma programı, gelenekselleştiği üzere Bayramın ikinci günü Kültürpark Özgen’de çok yoğun katılımla …

CHP Bursa’da hüzünlü bayramlaşma
59 views
03 Mayıs 2022 - 15:22

CHP Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma programı, gelenekselleştiği üzere Bayramın ikinci günü Kültürpark Özgen’de çok yoğun katılımla gerçekleşti. Bayramlaşma töreninde 22 ve 23’ncü Dönem CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel’in vefatının hüznü yaşandı.

BURSA (İGFA) – CHP Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma programında hüzün yaşandı. Tüm konuşmacılar geçmiş dönem Bursa Milletvekil Kemal Demirel’i saygı ve sevgi ile anarken, programa konuk olan İYİ Parti Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu da Balat’taki demiryolu ana istasyonuna Kemal Demirel’in adının verilmesini önerdi.

Bayramlaşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Yüksel Özkan ile Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Büyükşehir Başkan Adayı Mustafa Bozbey, ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, Gençlik Kolları ve partililer katıldı. İYİ Parti Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İl Başkanı Selçuk Türkoğlu da CHP’nin bayramlaşma töreninde hazır bulundu.

KARACA: “KEMAL DEMİREL, BURSA’DAKİ 1 NUMARALI ÜYEMİZDİ”

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, uzun bir pandemi döneminden sonraki ilk bayramlaşmada buluştuklarını hatırlatarak, ömrünü CHP saflarında çalışmaya adamış Kemal Demirel’,i kaybetmenin acısını yaşadıklarını ifade etti. Bursa’ya geldiği günden buyana Demirel’i tanığının altını çizen Karaca, “Hiçbir zaman CHP çizgisinden ayrılmadı. 1992 yılında Altıparmak’taki il binamızı tutmuştuk. Kemal Demirel üye defterlerini getirdi, kırmızı kaplı. Üniversite öğrencisiydim o zaman, senin yazın güzeldir dedi, üyeleri yazalım. CHP açıldıktan sonra Bursa’daki 1 numaralı üyemizdi, onu üye defterine 1 numaralı üyemiz olarak ben yazmıştım. Tüm camiamıza başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu konuşmasında Kemal Demirel’i saygıyla anarak, “O Bursa’ya nüfuz etmiş bir siyasetçiydi. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarıma teklifim şudur. Allah bize iktidar nasip ederse, Balat’taki demiryolu ana istasyonuna Kemal Demirel adını verelim ve Kemal Demirel’in hatırasını böyle yaşatalım” dedi.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

van haber

1xbet