Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Kemer Belediyesi Yörük Festivalinde

Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde yörükler bir araya gelerek renkli görüntüler oluşturdu. Aksu ilçesinde Antalya Büyükşehir …

Kemer Belediyesi Yörük Festivalinde
38 views
07 Mayıs 2022 - 2:56
Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde yörükler bir araya gelerek renkli görüntüler oluşturdu.
Aksu ilçesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından düzenlenen festivale, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Konyaalatı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak ile Cavit Arı, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül’ün eşi Hale Gül, Kemer’in son göçer yörüğü Ali Karakayonlu, Kemer Yörük Beyi Durmuş Can, çok sayıda yörük ve vatandaş katıldı.
Festival, Antalya Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Göç Duası ve Yörük Göçü Yürüyüşü ile başladı.
Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve belediye personelinin de katıldığı yörük göçü yürüyüşünde renkli görüntüler ortaya çıktı.
Antalya caddelerinde yapılan yürüyüş, yerli ve yabancı misafirler tarafından cep telefonu ile görüntülendi.
Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, yaptığı açıklamada, yörüklerin Türkiye’de önemli bir rol oynadığını söyledi.
Kemer’de de yörük hala devam ettiğini ifade eden Gül, “Düzenlenen festival çok keyifliydi. Başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Muhittin Böcek olmak üzere festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kemer Belediyesi olarak biz de festivalde yerimizi aldık ve Başkanımız Necati Topaloğlu’nun selamlarını ilettik. Festivalin Antalya ve turizmine büyük katkı sağladığını düşünüyorum.” diye konuştu.
Ayrıca festivalde Kemer Belediyesinin açtığı çadırı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ziyaret etti. Davutoğlu’na kısa bir kabak kemane dinletisi sunuldu.
Başkan Muhittin Böcek de Kemer’e selamlarını iletmeyi ihmal etmedi.
Festival yarın düzenlenecek olan etkinliklerle devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

van haber

instagram takipçi hilesi

1xbet