Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Tek Seferlik SMS Numarası

Tek Seferlik SMS Numarası
72 views
19 Temmuz 2022 - 21:11

Numaranızı başkalarına vermek istemediğinizde birçok kişinin kullanmış olduğu yöntem olan tek seferlik sms numarası sistemini kullanabilirsiniz. Bazı insanlar bu numaranın ne anlama geldiğini bilmiyor. Bu nedenle konuyu dağıtmadan tek kullanımlık numara ne demektir? Size açıklamasını yapalım.

Tek kullanımlık numaralar sizden numaranızın istendiği bir yere kendi özel numaranızı vermemeniz halinde tercih edeceğiniz bir yöntemdir. Adından da anlaşılacağı gibi bir kereye mahsus olarak kullanılan bu sistem sayesinde numara gizliliğinizi de korumuş olursunuz.

Günümüzde artık neredeyse her platformda ve her üyelik işlemlerinde doğrulama kodu gönderileceği bahanesiyle sizin özel ve şahsi numaranıza erişim sağlanmaya çalışılıyor. Tek seferlik sms yöntemi sayesinde ise siz numaranızı kod almak için vermek istemediğinizde bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. İnternetten aldığınız numara ya da numaraları sizden istendiğinde veriyorsunuz.

Tek Kullanımlık Numara

Günümüzde neredeyse cep telefonu olmayan yok. Bazıları bilerek bazıları bilmeden numaralarını hiç tanımadıkları kişi ya da firmalara veriyorlar. Dolayısıyla numara ne kadar çok dağılırsa gün içinde alacağınız gereksiz mesaj ya da aranmaların sayısı da bir o kadar fazlalaşıyor. Sanal numaraları kullandığınızda ise sizi yalnızca özel dost ya da arkadaşlarınızın dışında kimse arayamıyor ve reklam mesajı gönderemiyor. Kullandığınız sanal numara tek bir kerelik kullanıma açık olduğu için size gönderilen kodu aldıktan sonra kapanıyor. Bazı numaralar kullandıktan sonra kapanmayabiliyor, ancak bu onların hiç kapanmayacağı anlamına da gelmiyor.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

van haber

1xbet