Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Manisa Çepnidere Mahallesi’nde MASKİ çalışması

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Turgutlu’nun Çepnidere Mahallesi’nde yürüttüğü 18 kilometre altyapı, 55 bin metrekare de …

Manisa Çepnidere Mahallesi’nde MASKİ çalışması
11 views
08 Mayıs 2022 - 12:38

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Turgutlu’nun Çepnidere Mahallesi’nde yürüttüğü 18 kilometre altyapı, 55 bin metrekare de üstyapı işini tamamladı.

MANİSA (İGFA) – 154 Mahalle Projesi ile kırsal yerleşim yerlerini sağlıklı altyapı ile tanıştıran Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Çepnidere Mahallesinde yürüttüğü çalışmaları tamamladı.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde hayata geçirilen proje kapsamında mahallede 10 kilometre kanalizasyon, 8 kilometre de içme suyu hattı döşendi. Ardından mahallede 55 bin metrekare de üstyapı çalışması yapılarak, Çepnidere de sağlıklı alt ve üstyapıya kavuşturuldu.

Mahalle Muhtarı İnan Girgin, “Öncelikle Cengiz Başkanımıza hizmetleri nedeniyle çok büyük bir teşekkürü hak ediyor. Köyümüze yapılabilecek en büyük yatırımı yaptı. Altyapı; su ve kanalizasyon, üstyapı büyük bir sıkıntıydı bizim için. Daha önce dere yataklarından sürekli yağmurlardan sonra lağım kokusu oluyordu. Şu anda öyle bir sıkıntımız yok. Başkanımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz. 15 milyon liralık bir yatırımdan bahsediyoruz. Kırsal mahallelere yapılabilecek en büyük yatırım alt ve üstyapı yatırımdır. Şu anda bizim herhangi bir sıkıntımız yok. Her şeyimiz tamamlanmış durumda. Kimsenin cesaret edemediği hizmete Cengiz Başkanımız cesaret etti” dedi.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.