Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Manisa Çarıklar’da altyapı çalışmaları devam ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında altyapı çalışmalarını tamamladığı Köprübaşı’nın Çarıklar Mahallesinde içme suyunun hanelere …

Manisa Çarıklar’da altyapı çalışmaları devam ediyor
50 views
07 Mayıs 2022 - 1:16

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında altyapı çalışmalarını tamamladığı Köprübaşı’nın Çarıklar Mahallesinde içme suyunun hanelere daha sağlıklı ve kesintisiz bir şekilde ulaşması için prefabrik maslak montajı da yaptı. Mahalle Muhtarı Mehmet Doğan, “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çarıklar tarihinde böyle bir hizmet görülmedi” dedi.

MANİSA İGFA- Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla vatandaş odaklı hizmetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Köprübaşı’nın Çarıklar Mahallesinde 4 bin 800 metre içme suyu, 2 bin 200 metre de kanalizasyon hattı döşeme çalışması gerçekleştirildi. Mahallede ayrıca, daha sağlıklı ve doğal kaynaktan gelen suyun hatlarda basınçtan kaynaklı bir arızaya sebep vermemesi için bulunan maslak yapısının yerine de prefabrik bir ünite inşa edildi.

Altyapı çalışması yaptığı yerleşim yerlerinin üstyapısını da yenileyen MASKİ, Çarıklar’da 10 bin metrekare kilit parke taşı döşeyecek. Mahalleye ayrıca, 50 tonluk içme suyu deposu ve 5 adet de foseptik kazandırılacak.

Mahalle Muhtarı Mehmet Doğan, “Mahallemizde önemli çalışmalara imza atılıyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çarıklar tarihinde böyle bir hizmet görülmedi. Yapılan işlerden çok memnunuz. Allah razı olsun” dedi.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

van haber

1xbet