Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Bursa Yıldırım’da spor kompleksinde sona yaklaşılıyor

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Mimar Sinan Spor Salonunu, yürüyüş yolları, spor eğitim merkezleri, havuzları ile dört dörtlük spor kompleksine …

Bursa Yıldırım’da spor kompleksinde sona yaklaşılıyor
22 views
05 Mayıs 2022 - 14:48

Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Mimar Sinan Spor Salonunu, yürüyüş yolları, spor eğitim merkezleri, havuzları ile dört dörtlük spor kompleksine dönüştürüyor.

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi’nin Mimar Sinan Spor Tesisi’nde yaptığı renovasyon çalışmalarında sona gelindi.

Yaz ayında hizmete açılacak spor tesisinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tesisin ek yatırımlarla daha modern ve çok amaçlı bir komplekse dönüştürüleceğini söyledi.

Yürütülen projenin yüzde 90 oranında tamamlandığını kaydeden Başkan Yılmaz, Mimar Sinan Spor Tesisimizi daha modern, konforlu ve çok amaçlı bir spor kompleksine dönüştürdüklerini belirterek, “9 bin metrekarelik kullanım alanına sahip alanına sahip mevcut tesisimize ilave olarak, 2 katlı kadın çocuk spor merkezi olacak yeni hizmet binamızda kadınlar için modern spor merkezi, çocuklar için cimnastik, taekwondo, karate salonları, soyunma odaları, lavabolar, idari ofisler ve kafeterya yer alacak. Açık yüzme havuzu, yürüyüş yolları ile Mimar Sinan Spor Kompleksi Yıldırım’a değer katacak” diye konuştu.

Yıldırım’da sporu tabana yaymak için gayret gösterdiklerini aktaran Başkan Yılmaz, çalışmaların sürdüğü ‘Sıracevizler Pazar Alanı’na ilave edecekleri yeni katta da kadın, çocuk ve gençler için spor salonu hizmeti olacaklarını belirterek, “Akçağlayan, Yiğitler ve Beyazıt Spor Sahasını da yine görev sürecimizde ilçemize kazandırdık. İnşallah yakın zamanda Samanlı, Bağlaraltı ve İsabey Mahallelerimize de birer spor sahası kazandıracağız. Bizler sporu tabana yaymak için çalışmalarımızı ciddiyetle sürdürüyoruz. Öte yandan sporda ülkemizi gururlandıran nesiller yetişsin diye tüm hızla çalışıyoruz. Spor kenti Yıldırım hedefine adım adım hep birlikte ilerleyeceğiz” dedi.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

1xbet