Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Ağaoğlu: “Uğurcan Çakır Trabzonspor futbol akademisinin önemli temsilcisi”

İstanbul Okan Üniversitesi’nin 20 bini aşkın öğrencisinin oylarıyla belirlenen “İstanbul Okan Üniversitesi 2021 Spor Ödülleri”, 6 Nisan 2021 …

Ağaoğlu: “Uğurcan Çakır Trabzonspor futbol akademisinin önemli temsilcisi”
149 views
08 Nisan 2022 - 0:06

İstanbul Okan Üniversitesi’nin 20 bini aşkın öğrencisinin oylarıyla belirlenen “İstanbul Okan Üniversitesi 2021 Spor Ödülleri”, 6 Nisan 2021 Çarşamba günü İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İSTANBUL (İGFA)- Organizasyon koordinatörlüğünü İstanbul Okan Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Lale Orta’nın üstlendiği ve 10’uncusu gerçekleştirilen törene Hakem Cüneyt Çakır’ın gönderdiği video mesajda söyledikleri damga vurdu. Törende İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Türk sporunun gelişmesine katkıda bulunan isimleri ödüllendirdikleri için mutlu olduklarını belirtti ve ödüle layık görülen herkesi kutladı.

“GENÇLERİN LAYIK GÖRDÜĞÜ ÖDÜL BİZİM İÇİN HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDE”

Bekir Okan Spor Özel Ödülü’nün sahibi olan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu “Üniversitelerin bize layık gördüğü ödüllerin anlamı büyük. Bizim için her türlü takdirin üzerinde. Çünkü geleceğimiz olan gençlerin oyları sayesinde alıyoruz. Bir başarıda tüm paydaşlar sorumluysa, Trabzonspor Kulübü’nün başarısızlığında kulüp başkanı sorumludur. Bu ödülü almamızda emeği olan camiamızın tüm personeline, teknik heyetimize, yöneticilerimize, çalışanlarımıza, tüm sporcularımıza, teknik direktörümüz Abdullah Avcı’ya ve taraftarlarımıza teşekkür ederim. ”

Ağaoğlu, Yılın Futbolcusu seçilen Trabzonspor Kulübü oyuncusu Uğurcan Çakır yerine ödülü alırken “Uğurcan Çakır Trabzonspor futbol felsefesinin, akademisinin son kuşaktaki en önemli temsilcilerinden. 4 yıl gibi kısa bir sürede takım kaptanlığına yükseldi. Yusuf Yazıcı, Uğurcan Çakır, Abdülkadir Ömür ve arkalarından gelen Ahmetcan Kaplan, Serkan Asan. Bu gençler Trabzonspor futbol akademisinde yetişip Avrupa’nın en elit liglerindeki kulüplerden transfer teklifi alıyorlar. Tüm futbolcularımız Trabzonspor’un başarısında büyük pay sahibi” diye konuştu.

“HAKEM ONURU ADINA BU ÖDÜLÜ ALIYORUM”

Yılın Hakemi ödülünü kazanan Cüneyt Çakır gönderdiği video mesajda “Saha içi ve dışında omuz omuza mücadele ettiğim tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Doğruluk, dürüstlük ve hakem onuru adına bu ödülü alıyorum.

“LALE ORTA: CÜNEYT ÇAKIR’IN ÖNÜNÜ AÇALIM”

Türkiye’nin ilk FIFA kokartlı kadın hakemi Prof. Dr. Lale Orta, Cüneyt Çakır’ın ödül videosunun ardından Çakır’a destek verilmesi için konuşma yaptı. “Cüneyt Çakır bizim değerimiz. Onu Katar’da görmek istiyoruz. Lütfen yolunu açalım. Hepimiz lütfen bu temennide buluşalım. Dünyada bir rekor kırılacak ve Cüneyt Çakır’ın bu rekoru kırmasını engellemeyelim. Hakemlik yapması için İsviçre’ye gönderelim. Sürekli yabancı hakem istiyoruz. Biz de yurtdışına hakem gönderelim ki, yabancı hakem isteyebilelim. Dünyada bizi temsil edecek birinin gitmesine neden engel oluyoruz?” dedi.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

van haber

1xbet