Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

Belçikalı turistler bu yaz Antalya’ya pahalıya uçacak

Belçikalı turistler bu yaz Antalya’ya 96 Euro daha pahalı uçacak. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle artan akaryakıt fiyatları, Avrupa …

Belçikalı turistler bu yaz Antalya’ya pahalıya uçacak
73 views
08 Mayıs 2022 - 18:28

Belçikalı turistler bu yaz Antalya’ya 96 Euro daha pahalı uçacak.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle artan akaryakıt fiyatları, Avrupa vatandaşlarının yaz tatili bütçesini de olumsuz etkileyecek.

Bu yaz tatili için tır operatörü TUI ile Belçika’dan Antalya’ya paket tatil rezervasyonu yapan 3 kişilik bir aile, artan yakıt fiyatları nedeniyle 309 Euro fazladan ödemek zorunda kalacak.

Belçikalı kamu yayıncısı VRT’ye göre, Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden biri olan TUI’den bu yılın başlarında tatil rezervasyonu yapanlar, yükselen yakıt fiyatları nedeniyle ek ücret ödemek zorunda kalacak.

TUI müşterileri, kısa mesafe uçak yolculukları için kişi başına ortalama 70, uzak mesafe uçuşlar için de kişi başı 300 Euro ek ödeme yapacak.

Belçika’dan Antalya’ya tatil paketi satın akan 3 kişilik bir aile, fazladan 309 Euro daha ödeyecek. Çünkü, Belçika – Antalya için kişi başı 96 Euro ek ücret talep ediliyor.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.ceza avukatı

van haber

1xbet