Kayseri Haber, Kayseri Haberleri, Son Dakika Kayseri Haberleri

GPR Su Arama Nasıl Yapılır?

GPR Su Arama Nasıl Yapılır?
tanitimweb( tanitimweb@hotmail.com )
9 views
12 Mart 2022 - 0:41

Suyun vazgeçilmez bir ihtiyaç olması çeşitli yöntemlerle arazilerden su çıkarmanın mümkün olmasını sağlamıştır. Yer altı katmanlarının su çıkarmaya elverişli olup olmadığını değerlendirilmesine zemin etüdü adı veriliyor.

Yer altında bulunan tabakanın araştırılması için gpr ile su arama sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistem yeraltı radarı olarak da uzmanlar tarafından isimlendiriliyor.

Bu sistem sayesinde su kaynağının yere olan yakınlığı tespit edilebiliyor. Gelişmiş özelliği sayesinde zemin etüdü yapılırken genellikle su aranırken gpr sistemleri tercih ediliyor.

%100 Doğru Sonuçlu NMR Metot Cihazlarla Arazinizde Su Araması (Su Etüdü) Yapılması İçin Şimdi Bizimle İletişime Geçin:

Hakim Jeoloji Jeofizik ve Sondaj Tic. Ltd. Şti.

TELEFON: 0532 359 0982

 

Gpr Su Arama Sistemi ile Hangi Sonuçlara Ulaşılır?

Yer altı su kaynaklarının keşfi için son derece faydalı sistem olan GPR su arama; zeminin doğal yapısını ve boşlukların belirlenmesinde etkili sonuçlar veriyor.

Zemine gönderilen 100 KHz ile 1 GHz arasındaki radyasyon ile suyun içerisindeki metalleri görmek mümkündür.

Türkiye’ de su kaynaklarının araması ve bulunması alanında teknolojinin en son imkânlarını kullanan tek firma olarak çalışıyoruz.

Bu iş için gelişmiş teknolojiye sahip Geofone C2 ve Geofone C3 sadece bizim bünyemizde yer alan cihazlardır.

Donanımlarıyla 1 saatte su arama ve bulma işlerinin teslimini gerçekleştiriyor ve 3D görüntüleri CD eklinde teslim ediyoruz.

Yer altı su arama hizmetlerinde kullanılan bir diğer yöntem de nmr ile su arama sistemidir. Açılımı Nükleer Manyetik Rezonans olan bu sistem boşluk, zemin yapısı ve derinlikte etkili olan yöntemdir.

Suyun bulunduğu koordinatların tespiti, derinliği ve debisinin keşfi sadece %2 yanılma payı ile gerçekleştiriliyor.

Gpr Su Arama Sisteminin Avantajları

Su arama sistemleri arasında geliştirilmiş başarı oranı en yüksek makine ile su bulma yöntemleri günümüzde sıklıkla kullanılıyor. Kullanılan yöntem doğrultusunda 100 Khz’e kadar radyasyon yayılımı gerçekleşmektedir.

Sağladığı avantajlar neticesinde yer altında su arama işleri mühendisler tarafından yapılırken, suya dair özelliklerin doğru bir şekilde tespit edilmesine olanak sunar.

Yüksek maliyet içeren cihazlar ve yöntemler söz konusu olduğu için yer altı su arama ve bulma hizmetleri yüksek maliyetli olabilir.

Bu alanda yüzde yüze yakın veriler elde edebilmek ve verimli bir su arama sonuçlarına ulaşmak için https://jeofizikmuhendisi.net/ adresinden hizmet alabilirsiniz.

Güncel Kayseri haberlerinin yer aldığı son dakika Kayseri haberlerini anında ziyaretçisine ulaştıran haber sitesi.

1xbet